Byk szkockiego bydła górskiego w agroturystyce Ciche Wody

Mieszkańcy Cichcych Wód

Owce Skudde, bydło mięsne rasy limousin, szkockie bydło górskie, klacz Ardeńska Blanka, kaczki i kury to nasi współmieszkańcy z Cichych Wód.


tunel foliwoy w gospodarstwie ekologicznym

Zwierzęta hodowane są zgodnie z ich charakterem. Są one ogniwem ekosystemu. Przyczyniają się do: konserwacji pól, wzbogacania gleby w próchnice, poprawiają bioróżnorodność, przyczyniają się do mikroretencji wody, są elementem krajobrazu, który w dzisiejszych czasach tak szybko się zmienia.

Baranek rasy skudde w agroturystyce Ciche Wody
krowa z cielakiem w gospodarstwie agroturystycznym Ciche Wody
krowa z cielakiem w agroturstyce Ciche Wody

Nasze zwierzęta żyją swoim rytmem, przez cały rok przebywają na rozległych pastwiskach otaczających nasze gospodarstwo, gdzie mają dostatek pokarmu. Na pastwiskach są też miejsca zacienione, gdzie chętnie przebywają podczas ciepłych dni. Zimą i wiosną dokarmiane są sianem. Przez cały rok jest nieograniczony dostęp do wody. W czasie złej pogody mogą schronić się w budynkach dla nich przystosowanych.

Goście w naszej agroturystyce mogą z nami uczestniczyć w codziennych obowiązkach przy zwierzętach, codziennie można karmić owce, oraz zbierać jajka i sprawdzać stado, zimą trzeba zadbać o wodę i siano na polu.